Wypożyczalnia rowerów

Z dniem 1 sierpnia b.r. w naszej Szkole uruchomiliśmy pierwszą w Polsce wypożyczalnie 3-kołowych rowerów rehabilitacyjnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych osób niepełnosprawnych. Powstanie wypożyczalni w Kaliszu, właśnie w naszej placówce to efekt dotychczasowej bardzo dobrej współpracy Fundacji „Eco Textil” ze szkołą oraz działającą w niej Grupą Wsparcia „Przystań”.

Wypożyczalnia rowerków to innowacyjny projekt mający zapewnić możliwość sprawdzenia jak osoba niepełnosprawna będzie sobie na takim rowerku radzić, ale również możliwość przełamania lęków i barier. To także możliwość nauki jazdy i usprawniania umiejętności motoryki dużej. W wypożyczalni dostępne są rowerki w 3 rozmiarach. To specjalnej konstrukcji , stabilne, wygodne i przede wszystkim bezpieczne rowery rehabilitacyjne , umożliwiające prowadzenie aktywnego życia osobom dotkniętym niepełnosprawnością.Działanie wypożyczalni opiera się na zasadzie „z ręki do ręki”- rodzice poprzez kontakt z koordynatorem wzajemnie przekazują sobie rowerki bez konieczności każdorazowego przewożenia ich do szkoły. Z wypożyczalni korzystać mogą niepełnosprawni mieszkańcy Kalisza i regionu.Innowacją jest również fakt , że wypożyczalnia jest bezpłatna. Docelowo Fundacja „Eco Textil”, która przekazuje rowerki chce otworzyć takie wypożyczalnie w każdym z województw, ta w Kaliszu jest pierwszą w kraju.

 

Koordynatorem tego innowacyjnego projektu jest mgr Sylwia Baranowska, nauczyciel i prowadząca Grupę Wsparcia „Przystań”.Osoby zainteresowane wypożyczeniem roweru proszone są o kontakt z sekretariatem naszej Szkoły:

pod nr  telefonu: 62 503 25 44.