Grupa Wsparcia Przystań

Mieliśmy swoje 5 minut !!

Otrzymaliśmy zaproszenie od Energa MKS Kalisz do udziału w specjalnym mikołajkowym meczu SUPERLIGII. 9 grudnia w Hali Sportowej ARENA dzieci z „Przystani” wraz ze swoimi znajomymi rówieśnikami miały zaszczyt wyprowadzać piłkarzy na boisko, a reprezentacja Grupy Wsparcia tak dopingowała, że Energa MKS Kalisz mecz wygrała !! Oprócz wyjątkowej atmosfery był Mikołaj i inne atrakcje dla dzieci 🙂 To była wspaniała sportowa impreza 🙂
Fot. Karina Zachara 

W przeddzień Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, który przypadał 3 grudnia zainaugurowaliśmy w Kaliszu Kampanię Społeczną „Tacy sami, nierówno traktowani”. Dotyczyła ona będzie szeroko pojętej tolerancji i zrozumienia wobec osób niepełnosprawnych i ich rodzin. W tym dniu odbyła się premiera wydanego z tej okazji plakatu, który rozpowszechniany jest w mediach (w tym społecznościowych), internecie, urzędach, szkołach itp.

Imprezą towarzyszącą tego dnia był mecz siatkówki rozegrany w Hali Sportowej OLIMPIA między zespołem Ojców z Grupy Wsparcia „Przystań”, a zespołem „Przyjaciół Grupy Wsparcia”. W drużynie przyjaciół zagrali :
– Prezydent Miasta Kalisza Grzegorz Sapiński
– kierownik ZAZ Swoboda Karol Matczak
– dziennikarz „Ziemi Kaliskiej” Andrzej Kurzyński
Roksana Kubicka reprezentujaca portal Calisia.pl
– przedstawiciel Fundacja „Serce dla Serca” Piotr Gawroński
– przyjaciele SPS nr 19 Przemysław Durman i Łukasz Zając
Rozgrywkę sędziowała Daria Walczykiewicz , a mecz uświetnił wyjątkowy pokaz cheerleaderek 🙂 – w tej roli wystąpiły Mamy bardziej wymagających dzieci 🙂


Poza wspaniałymi emocjami jak i świetną zabawą WSZYSCY wygraliśmy o wiele więcej…chwilę uwagi ze strony osób, które nie mają bądź nie miały kontaktu z osobami niepełnosprawnymi. Mamy nadzieję, że wszelkie działania jakich się podejmujemy nie tylko w lokalnym środowisku wpłyną na zmianę postaw wobec osób niepełnosprawnych i ich rodzin na bardziej przychylne i wyrozumiałe. 10 prezentów dla dzieci z „Przystani” 🙂

28 września zapisze się z naszej pamięci-to był wyjątkowy dzień bowiem 10 dzieci z Grupy Wsparcia „Przystań” otrzymało w prezencie 3-kołowe rowerki rehabilitacyjne z rąk Prezes Fundacji „Eco Textil”.To fundacja bardzo przyjazna osobom niepełnosprawnym, z którą współpraca układa się doskonale. Efektem świetnej współpracy „Przystani” z Fundacją jest również najnowszy nasz wspólny projekt- istniejąca przy naszej Szkole pierwsza w Polsce bezpłatna „Wypożyczalnia rowerów rehabilitacyjnych” o której można więcej dowiedzieć się w zakładce „Wypożycz rower”.

W tym uroczystym dla nas dniu byli z nami również Prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński i Wiceprezydent Kalisza Karolina Pawliczak, którzy przekazali dzieciom upominki. Pośród 10 dzieci, które otrzymało rowerki jest aż 7 uczniów naszej Szkoły. Rowerkami cieszą się Alicja, Szymon, Pola, Roksana, Filip, Adaś i Wiktoria. To był wyjątkowy dzień zarówno dla dzieci jak i ich Rodzin. W zeszłym roku 17 dzieci też otrzymało rowerki na użytek prywatny-tym samym na tę chwilę 27 dzieci już cieszy się i trenuje swoje umiejętności, to poza frajdą również dla nich forma rehabilitacji.

     

Kolejne spotkanie organizowane dla Rodziców z Grupy Wsparcia odbyło się 26 września pod hasłem „Zdrowy kręgosłup”. Poprowadziła je Maria Przybyłowska z „Fit-Landu”. Pokazała Rodzicom jakie ćwiczenia należy wykonywać by kręgosłup był w należytej kondycji. Poza Mamami podczas zajęć równie dobrze bawiły się dzieci.