Aktualności

W ostatnim dniu 2018 roku z samego rana do Naszej Szkoły przyjechały 4 piękne laleczki. Klara, Gabrysia, Amelka i Fit Kinia są kolejnymi lalkami, uszytymi w ramach programu UNICEF „Wszystkie kolory Świata”, w którym Nasza Szkoła bierze udział. Czyż nie są piękne? Szyjcie…czekamy na kolejne.


Dziś 20.12.2018 roku symbolicznym ubraniem choinki rozpoczęliśmy przygotowania do Świąt Z tego miejsca w imieniu całej Naszej Szkolnej społeczności : Dyrekcji, Nauczycieli i Uczniów życzymy wszystkim pięknych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia


Jasełka 2018

Dziś 18.12.2018 roku w Naszej Szkole zapanowała wyjątkowa atmosfera. Uczniowie,Rodzice, nauczyciele, administracja, obsługa Szkoły i Goście w tym między innymi: Wiceprezydent Miasta Kalisza Mateusz Podsadny, Skarbnik Miasta Pani Irena Sawicka, Radna Elżbieta Dębska, Przewodniczący Rady Osiedla Czaszki Mirosław Nagórny, Ksiądz Proboszcz dr Andrzej Latoń i Ksiądz Janusz Nowak. Wszyscy wprowadzeni zostaliśmy w świąteczną atmosferę za sprawą programu artystycznego w wykonaniu naszych dzieci. Swoje umiejętności pokazali wszyscy uczniowie doprowadzając widownię do wzruszenia, a tym nie było końca bo wraz z dziećmi wystąpił nasz Szkolny Chór Nauczycielski. Oczywiście spotkanie świąteczne nie mogło odbyć się bez Mikołaja… ten obdarował dzieci słodyczami. Na koniec spędziliśmy mile czas przy świątecznym poczęstunku , który przygotowała Nasza Rada Rodziców.


Zenon Judoga – to pierwsza lalka uszyta przez Arkadiusz Mazana dla Naszej Szkoły w ramach realizacji programu UNICEF. Wpływają też do nas zdjęcia dokumentujące Wasze prace nad różnorodnymi projektami lalek za co bardzo dziękujemy. My szyjemy dalej, a na Wasze lalki czekamy do 15.01.2019r.


Wspaniała wiadomość !!! 

Jako placówka pierwszy raz dołączyliśmy do Wigilia na kaliskim rynku. Wraz z uczniami przygotowaliśmy świąteczne ozdoby, które w „Domku nr 3” sprzedawali nauczyciele.  633 zł  – to nasza cegiełka!! Tyle udało się uzbierać naszym nauczycielom dla chorych dzieci.
UWAGA!! W przyszłym roku, na kolejnej Wigilii jednym z dzieci, które otrzyma środki na leczenie będzie uczeń Naszej Szkoły!!


Wygraliśmy 💪💪💪

25 przedstawicieli Naszej Szkoły, Rodzice z „Przystani” , tamburyna, chorągiewki, trąbki i mocne gardła… to wszystko złożyło się na wygraną w konkursie na „Najlepszą Szkolną Strefę Kibica” podczas „Mikołajkowego meczu” siatkarek 12 grudnia. Konkurs organizowany przez Energa MKS Kalisz – sekcja siatkówki. Wygraliśmy dla Naszych Uczniów wizytę piłkarzy ręcznych/siatkarek oraz wspólny z nimi trening. Na koniec imprezy delegowany Filip odebrał dla Szkoły DYPLOM Zaczynamy się przyzwyczajać do wszelkich wygranych….


Szkoła Przyjazna Uczniom”   
Najlepsi w Kaliszu i powiecie !!!!

Wczoraj był wyjątkowy dzień dla Naszej Szkoły -otrzymaliśmy bowiem tytuł „Szkoły Przyjaznej Uczniom”-najlepszej w Kaliszu i w powiecie. Wręczenie nagród miało miejsce w Poznaniu, a reprezentowała Nas Pani Joanna Różycka-wicedyrektor Naszej Szkoły. Pani Joanna odebrała nagrodę z rąk Zbigniewa Hoffmanna – Wojewody Wielkopolskiego, Adama Pawłowskiego – redaktora naczelnego „Głosu Wielkopolskiego” oraz Andrzeja Bolewskiego – prorektora Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji. Jesteśmy dumni i szczęśliwi, bo nasza kadra pedagogiczna, administracja i obsługa Szkoły dokłada wszelkich starań by nasza placówka była otwarta i przyjazna dla uczniów i ich rodzin.

„Święto Pluszowego Misia”

Dzisiaj w Naszej Szkole obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. Adresatami byli najmłodsi uczniowie, którzy brali udział w różnych konkurencjach. Wykazywali się umiejętnością układania puzzli z wizerunkiem wylosowanego misia z bajki oraz wiedzą na jego temat. Dla małych smakoszy miodu- jak Kubuś Puchatek, było wylizywanie miodu z talerzyka oczywiście 😋😋😋 kto pierwszy ten lepszy! Każdy dodatkowo mógł poczuć się jak mały niedźwiadek, biorąc udział w konkurencji przekładania kredek za pomocą rękawicy kuchennej. A turlanie baryłek z miodem dostarczyło dodatkowych emocji . Na zakończenie, każda klasa biorąca udział w naszej imprezie wykonała piękne plakaty misia 🧸


Dzisiaj uczyliśmy się robić pierniczki…


🎅🎅🎅

Dziś do Naszej Szkoły zawitali z koncertem uczniowie Technikum Budowy Fortepianów. Pięknie nam zagrali, pośpiewali i zachęcili do wspólnej zabawy. Dodatkową atrakcją była druga już z rzędu wizyta Mikołaja…zapraszamy częściej

 DZIĘKUJEMY!!!


Oczekiwany Gość 🎅🎁

Dużo obietnic, wierszyki, piosenki, a nawet przysiady i pajacyki…to wszystko po to, by otrzymać prezent od Mikołaja. Obiecywały dzieci, obiecywali pracownicy Szkoły… jednym słowem udane Mikołajki.


Działający w Naszej Szkole „Chór Nauczycielski” swoim pięknym występem uświetnił dziś uroczystość odsłonięcia Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego. Warto dodać, że Nasz Chór jest jedynym Szkolnym Chórem Nauczycielskim w naszym mieście, co oprócz jego wartości artystycznej dodatkowo napawa nas dumą.


Dziękujemy Mikołajom z całej Polski, którzy przesyłają nam materiały niezbędne do realizacji projektu UNICEF, a konkretnie szycia lalek. Na zdjęciach widoczna tylko znikoma część nici,materiałów i przepięknych guzików, które otrzymaliśmy. W przyszłości planujemy dla naszych uczniów utworzyć pracownię krawiecką, w której będą doskonalić swoje umiejętności manualne.


ANDRZEJKI 2018🎈🎉

Dziś Samorząd Uczniowski, czyli Martyna, Marta i Klaudia z przyjaciółmi zorganizowali dyskotekę andrzejkową. Samorząd zadbał o wystrój sali i dobrą zabawę, a Pani Dyrektor o słodkości i coś do picia. Podczas zabawy odwiedzili nas koledzy ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Kaliszu. Nasi sąsiedzi przygotowali dla nas wróżby andrzejkowe. Mimo, że dopiero dziś się poznaliśmy świetnie się razem bawiliśmy i już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania.


Muzykoterapia czyli spotkania w „Krainie dźwięków” 🎸🥁🎼🎹

Każdego tygodnia dzieci z Zespołów Rewalidacyjno – Wychowawczych oraz z Zespołów Edukacyjno – Terapeutycznych wraz ze swoimi nauczycielami spotykają się w muzycznej sali, by pod kierunkiem Pani Anny Bolińskiej wspólnie odbyć podróż w świat melodii. Razem śpiewamy, tańczymy oraz bawimy się przy muzyce. Tym razem, wraz z Panem Listopadem z naszej jesiennej piosenki, graliśmy na gitarach, bębnach i fletach.


Dla Niepodległej w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu!!!

Dziś w CKiS w Kaliszu mieliśmy możliwość pokazać szerszej publiczności widowisko „SPS 19 dla Niepodległej” w którym wystąpili Nasi uczniowie, nauczyciele, a także „Chór Nauczycielski” W tym ważnym dla nas dniu byli z nami uczniowie kaliskich szkół, rodzice oraz Przyjaciele Naszej Szkoły. Cieszymy się bardzo bo poza wartością historyczna widowiska pokazaliśmy, że pokonując swoje trudności potrafimy wywołać niezapomniane wrażenia. Dziękujemy za wszystkie serdeczności i spływające do nas wyrazy uznania, szczególnie dziękujemy uczniom „Jagiellończyka” , którzy własnoręcznie przygotowali dla nas podziękowanie.

Podczas imprezy Kaliskie Stowarzyszenie Poszukiwaczy Śladów Historii „DENAR” zorganizowało wystawę pamiątek historycznych. Cieszyła się ona dużym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci, młodzieży a także dorosłych uczestników spotkania. Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu „DENAR” za przygotowanie bardzo atrakcyjnej wystawy!!! Liczymy na dalszą współpracę.


Podróże są fajne dlatego uczniowie klas 7 i 8 reprezentowali naszą szkołę podczas Międzyszkolnego Konkursu „Podróżujemy po Europie” w Borzęciczkach. Przygotowani pod kierunkiem Pani Moniki Piechowicz-Kruk dzielnie stawiali czoła zadaniom konkursowym. Cieszymy się z powrotu do zmagań geograficzno – podróżniczych w Borzęciczkach!
Powrócimy tam za rok!


22 listopada w Miejskim Domu Kultury w Kaliszu rozstrzygnięto konkurs plastyczny pod hasłem „100 lat Niepodległości”. Dostrzeżone zostały umiejętności plastyczne Naszych uczniów bowiem wyróżnienie otrzymały aż 2 prace zbiorowe:
kl.IV ZET (Bartosz, Mikołaj, Adam, Jakub) p.Renaty Szulc 
kl.VI ZET (Katarzyna, Piotr, Konrad, Mateusz) p. Magdaleny Jaroszkiewicz
Dumni dzielimy się radością i gratulujemy zarówno uczniom jak i wychowawcom.


Dwaj nasi uczniowie z klasy VIII Kacper Gąsior i III gim Maciej Nowacki, zakwalifikowali się do międzyszkolnego, wojewódzkiego konkursu ortograficznego „Ortografia (nie) jest moją słabą stroną” w Jarocinie. W dniu 21.11.2018 przyłączyli się do zmagań ortograficznych wraz z uczniami z 15 innych szkół m.in.z Poznania, Krotoszyna, Środy Wlkp, Śremu, Pleszewa, Słupi, Jarocina, Borzęciczek i innych. Kolejny raz nasi uczniowie udowodnili, że ortografia nie jest ich słabą stroną wykazując się wysokim poziomem wiedzy i przygotowania co zmusiło organizatorów do przeprowadzenia dogrywki w wyniku której osiągnęli 4 miejsce.


Z wizytą u krawca czyli jak powstają ubrania?👗👖👕

Dziś uczniowie z Zespołów Edukacyjno-Terapeutycznych wybrali się do zakładu krawieckiego. Obejrzeli jego wyposażenie oraz zobaczyli sposób działania urządzeń, maszyn i przyborów jakimi posługuje się krawiec. Ochotnicy usiedli przy maszynie, prasowali i robili dziurki na guziki. Nasi uczniowie dowiedzieli się także jakie czynności trzeba wykonać, aby powstało ubranie. Na koniec czekała na nich słodka niespodzianka. Serdecznie dziękujemy Państwu Elżbiecie i Sebastianowi Sawczyn za interesujące spotkanie i przybliżenie nam tajników zawodu krawca.


Dziś podczas szkolnego apelu podsumowaliśmy akcję „Kasztanobrania”. Siłami wszystkich uczniów i ich rodzin zebraliśmy 511 kg. Wszystkich biorących udział nagrodziliśmy złotymi medalami. Specjalne wyróżnienie przyznaliśmy Panu Januszowi, który przyjmował i ważył kasztany, oprócz tego częstował wszystkich lizakami…tych rozdał aż 511 sztuk.


VIII Międzyszkolny Turniej Warcabowy

15 listopada 2018 roku nasi uczniowie wzieli udział w VIII Międzyszkolnym Turnieju Warcabowym w Słupi pod Kępnem. W kategorii klas 4-6 wystartowali Dawid Kolenda i Krzysztof Goszczurny, a w kategori klas 7-8 i III gimnazjum: Maksymilian Kura i Kacper Janik.
Uczniowie ci to zwycięzcy Szkolnego Turnieju Warcabowego. Walki turniejowe przebiegały w skupieniu, ponieważ warcaby wymagają logicznego myślenia, strategicznych rozwiązań a poziom uczestników był bardzo wysoki i wyrównany.
Gratulujemy zwycięzcom ze Słupii!!!


15 listopada – rzuć palenie razem z nami

W naszej szkole w dniach od 8 do 15 listopada 2018 roku obchodzony był Światowy Dzień Rzucania Palenia. W tych dniach z uczniami przeprowadzono pogadanki dotyczące szkodliwości palenia tytoniu i e-papierosów. Rozdano liczne ulotki i broszury tematyczne. Dzieci i młodzież wzięła udział w konkursie plastycznym, zaprezentowano film „Dlaczego warto palić papierosy?” który był szeroko dyskutowany przez naszą młodzież.


Jadą do Nas !!! 🎅 🎅

Do Świąt jeszcze trochę czasu, ale spieszymy donieść, że właśnie dostaliśmy gorące info!! Do Naszych Uczniów wyruszyła gromada Mikołajów, wyjątkowych bo na motocyklach. Daleka droga przed nimi, czekamy z niecierpliwością. Z pewnością będziemy transmitować to wydarzenie .


W dniu 14 listopada z inicjatywy Pani Pedagog Marlena Grajek klasy VI, VII, VIII oraz III gim miały spotkanie z Policjantką. Uczniowie dowiedzieli się jakie konsekwencje zdrowotne i karne niesie za sobą zażywanie lub posiadanie substancji psychoaktywnych. Poza tym słuchali wypowiedzi osób uzależnionych oraz ich rodzin… mieli okazję przekonać się jak te substancje niszczą nie tylko organizm człowieka, ale także życie jego najbliższych.


We wtorek 13 listopada klasy 5a, 6a, 7a i 8a pojechały na wycieczkę do Ostrowa Wielkopolskiego. Celem wyprawy był udział w warsztatach mlecznych organizowanych przez Okręgową Spółdzielnię Mleczarską. Nasi uczniowie poznali tajniki produkcji wyrobów mlecznych. Mieli także okazję samodzielnie wydoić krowę oraz zrobić masło. Kanapki z takim masłem smakują wyśmienicie!


Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na najpiękniej wystrojoną klasę z okazji 🇵🇱🇵🇱🇵🇱 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę🇵🇱🇵🇱🇵🇱. Zdjęcia przedstawiają efekty pracy uczniów i nauczycieli. Wyniki konkursu poznamy we wtorek na apelu samorządu.
Piękna Nasza Szkoła… zobaczcie sami….


Narodowe smaki 😋😋

Z okazji obchodzonej w naszej Szkole Rocznicy Odzyskania Niepodległości uczniowie Zespołów Edukacyjno-Terapeutycznych wraz z wychowawcami przygotowali dzisiaj potrawy związane kolorystycznie z barwami narodowymi Polski. Obok przepysznej zupy pomidorowej czy pomidorków koktajlowych z kulkami serka mascarpone znalazły się także galaretki z bita śmietaną. Oprócz wyśmienitych potraw uczniowie mogli wziąć udział w mini eksperymencie związanym z barwnikiem mleka czerwonymi barwnikami spożywczymi.


Wszystkie Kolory Świata

Nasza Szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji organizowanej przez UNICEF Polska. Uczniowie z naszej placówki będą przygotowywać szmaciane laleczki będące symbolem pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie. Po zakończeniu pracy odbędzie się ich wystawa na którą zaprosimy rodziców, dziadków i społeczność lokalną. Każdy będzie mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecku, przekazując darowiznę, którą przekażemy do UNICEFU. Projekt wspiera Ambasadorka Majka Jeżowska.
Miło nam poinformować, że będą z nami szyć lalki przedstawicie placówek i instytucji z którymi współpracujemy. Między innymi udało się namówić KKS Włókniarz 1925 Kalisz, studentów i policjantów jak i naszą Radę Rodziców. Zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się do tej wspaniałej akcji. Udostępniamy gotowe wykroje lalek, pomysł i wykończenie pozostawiamy szyjącym…  Najbardziej oryginalną lalkę wystawimy na konkurs w którym nagrodą główną będzie koncert Majki Jeżowskiej w Szkole.
Do dzieła, do szycia, walczymy.

P.S. Chętnie przyjmiemy niepotrzebne kawałki materiałów, guziczki i inne elementy, które mogą być pomocne w wykończeniu lalek.


11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości

Nasza Szkoła włączyła się w obchody 100-letniej rocznicy Odzyskania Niepodległości. W tym ważnym dla Nas dniu byli z nami: Prezydent Miasta Kalisza Grzegorz Sapiński, Naczelnik Wydziału Edukacji Pan Mariusz Witczak, Zastępca Dyrektora Delegatury Kuratorium w Kaliszu Pan Zbigniew Taranek oraz Przyjaciele Naszej Szkoły. Zaproszeni goście, w tym także Rodzice naszych uczniów i cała szkolna społeczność o godzinie 11.11.odśpiewała „Hymn Państwowy” po czym obejrzała widowisko historyczne w wykonaniu naszych uczniów. Uroczystość uświetnił występ jedynego w Kaliszu szkolnego „Chóru Nauczycielskiego”. Było pięknie, wzniośle i wzruszająco…

 


6 listopada odbyła się wycieczka do fabryki bombek w Koźminie Wielkopolskim. Uczniowie naszej Szkoły mieli okazję zwiedzić fabrykę i zobaczyli jak krok po kroku powstają bombki. Na koniec wzięli udział w warsztatach i samodzielnie ozdabiali bombki, które na Święta Bożego Narodzenia zawieszą na choinkach w domu 🎄🎄


Hortiterapia w naszej Szkole 🌻🌷🌿

Wprowadzamy nową formę terapii dla naszych uczniów, a mianowicie hortiterapię (ogrodolecznictwo). Osobą, którą zaprosiliśmy do współpracy jest Pan Tomasz Dymny- hortiterapeuta z Zielony Warsztat Grupa Hortiterapeutów. Pan Tomasz udzielił nam wielu wskazówek, do tego przekazał naszej Szkole wiele roślin (miskanty, forsycje, hortensje, cisy kolumnowe, słoneczniczki i wiele innych). Niektóre nie mogły czekać więc szybko je posadziliśmy. Po długim weekendzie jednak nasi uczniowie wraz z nauczycielami będą działać i tworzyć nasz piękny ogród…cebulki narcyzów w 2 odmianach już czekają . W planach mamy ogród warzywny, kwiatowy  i owocowy.


Wycieczka do Warszawy 😊

Dzięki udziałowi naszej Szkoły w projekcie „Akademia rozwoju w szkołach podstawowych i liceach Miasta Kalisza” 23 października grupa uczniów wyjechała na wycieczkę do Warszawy. Wzięli oni udział w warsztatach i laboratoriach w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, dzięki którym mogli eksperymentować i doświadczać. Dziękujemy Pani Danucie Grzance  z Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu za opiekę podczas realizacji całego projektu


Nie ma dla nas rzeczy niemożliwych, wystarczy troszkę ćwiczeń, odrobinę wysiłku, systematyczności i … pływanie staje się wspaniałą zabawą. Czas spędzony w wodzie to także forma nauki i rehabilitacji, dlatego tak lubimy chodzić na basen.


Dnia 24 października 2018r. reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w VI Kolorowej Olimpiadzie dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym organizowanej przez Zespół Szkół Specjalnych im. UNICEF w Jarocinie. W Olimpiadzie brało udział 9 drużyn. Nasi zawodnicy wykazali się sprawnością sportową i współzawodnictwem. Do boju zagrzewali nas wspaniali kibice. Po zmierzeniu się z wieloma konkurencjami wywalczyliśmy III miejsce. Ostatnia konkurencja-niespodzianka była przeznaczona dla nauczycieli. Bezpieczną i komfortową podróż dostarczył nam PKS Kalisz za co ogromnie dziękujemy. W cudownych nastrojach wróciliśmy do szkoły.


Stanisław i Oskar- to pieski, które specjalnie przyjechały do nas z Psierocińca. Spotkanie miało charakter edukacyjno-warsztatowy w trakcie którego uczyliśmy się zakładać szelki oraz ubierać pieska odpowiednio do pogody, Stanisławowi zakładaliśmy nawet kamizelkę odblaskową . Oprócz tego układaliśmy puzzle ze zdjęć, rozpoznawaliśmy niezbędne dla piesków rzeczy np. smycz, obrożę, kaganiec. Na koniec wykonaliśmy z papieru pieski, których teraz wystawa zdobi wejście do naszej Szkoły.
Przy okazji przypominamy, że organizujemy zbiórkę dla podopiecznych Psierocińca. Chętnie przyjmiemy dla nich używane koce, poszewki, płatki owsiane, karmę suchą, karmę mokrą, zabawki.Miejsce na rzeczy udostępniliśmy przy wejściu głównym. Zbiórka do końca listopada.


Tak… to właśnie my zostaliśmy poproszeni o support przed wyjątkowym Gościem. Na początek Pani Dyrektor Sylwia Baranowska opowiedziała o Naszej Szkole, Grupie Wsparcia „Przystań” oraz o podejmowanych przez nas działaniach. Pokazaliśmy również prezentację podsumowującą naszą działalność. Jest nam niezmiernie miło, że to właśnie My mogliśmy wystąpić przed tak wyjątkową Osobowością jaką niewątpliwie jest Jurek Owsiak . Dostaliśmy od niego autografy na naszej szkolnej koszulce oraz piłce. Rzeczy te zostaną zlicytowane podczas styczniowego finału WOŚP w Kaliszu. Jurek Owsiak złożył także autograf z pozdrowieniami dla naszych uczniów, pamiątka ta zdobi już wejście naszej Szkoły. Na koniec wyjątkowego spotkania w imieniu naszych uczniów Rada Rodziców przekazała podziękowanie dla Jurka.

Zdjęcia: Andrzej Olejniczak


Dziś troje z naszych uczniów odebrało z rąk Prezydent Miasta Kalisza Grzegorz Sapiński gratulacje z okazji rozpoczęcia nauki.Dzieci obejrzały przedstawienie „Kopciuszek” w wykonaniu grupy teatralnej z Młodzieżowego Domu Kultury w Kaliszu. Oprócz okolicznościowego dyplomu każdy pierwszoklasista otrzymał upominki przygotowane przez Urząd Miasta Kalisza. Na zakończenie czekała niespodzianka – świetlny występ w wykonaniu animatora Uciechowa.


Kucharzymy 🍕🍕🍕🍕……..

W naszej Szkole dobrze się bawimy, ale przede wszystkim się uczymy. Uczymy się między innymi umiejętności, które będą potrzebne nam w dorosłym życiu. Tym razem pod okiem profesjonalisty robiliśmy pyszną pizze. Dziękujemy Panu Tomaszowi Urbaniakowi z „Bistro Pasja”, który wprowadził nas w tajniki jej przygotowania. Było pysznie!!!


„Dzień chłopaka” był nie byle jaki,bo w naszej Szkole są fajne chłopaki 😊

Dziękujemy zarządowi Rady Rodziców Pani Ewelina Mikołajczyk i Panu Andrzej Marek Olejniczak za zorganizowanie nam wspaniałej niespodzianki, a Dawid Bekalarek za przekazanie materiałów z Fotobudki 📸
Zdjęcia: Andrzej Marek Olejniczak


Zumba – uroczyste zakończenie EUROPEJSKIEGO TYGODNIA SPORTU!!!


DJ WIKA Gościem naszej Szkoły!!! 🎵🎵

Ten dzień zapisze się w naszej historii!!! bowiem na specjalne zaproszenie przyjechała do nas najstarsza DJ-ka w Polsce Dj Wika . Poza rozmową, autografami, pamiątkowymi zdjęciami poprowadziła dla nas dyskotekę podczas której zza dj-owskiego „miksera” grała dla nas największe przeboje. Bawili się wszyscy: uczniowie, rodzice oraz nauczyciele. To było rewelacyjne nie tylko taneczne spotkanie 😍


Mistrzyni w naszej Szkole🏆🏆

W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu gościliśmy dziś p. Marta Walczykiewicz-Wicemistrzynię Olimpijską, zdobywczynię aż 116 medali i między innymi ostatnio zdobytego Super Pucharu Świata w Rosji🏆. Mieliśmy okazję obejrzeć zdobyte trofea, wziąć udział w „Rozgrzewce z Mistrzynią” jak również zadać Jej nurtujące nas pytania. Na koniec tego wyjątkowego spotkania podziękowaliśmy Pani Marcie za wizytę w naszej Szkole, a na pamiątkę otrzymaliśmy spersonalizowane pocztówki z autografem Mistrzyni 😊😊😊 Były emocje, zdjęcia i mile spędzony czas.


Razem możemy więcej !!!
15 września pierwszy raz w Kaliszu odbył się Charytatywny Bieg PKO BP. Naszą Szkołę reprezentowały nauczycielki : Marta Ignaszak, Dorota Jarczewska i Marta Szymanowska, które swoim udziałem wsparły akcję charytatywną. Nasza szkolna społeczność utworzyła Strefę Kibica, której emocje porwały wszystkich biegaczy! Wyjątkowa strefę stworzyli:
  • nasi wspaniali nauczyciele (talerze,bębny,grzechotki,trąbki,syreny )
  • Rada Rodziców  :
    – Ewelina Mikołajczyk (bęben, syrena )
    – Magdalena Magdańska (talerze) 
    – Andrzej Olejniczak (który uwiecznił na fotografiach ten piękny dzień).
  •  uczniowie i przyjaciele 
Dzięki wspólnemu zaangażowaniu i sile naszej szkolnej społeczności wygraliśmy !! Fundacja PKO BP nagrodziła naszą strefę kwotą 10 tys. zł, którą przeznaczymy na potrzeby naszych uczniów .

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO

Koniec beztroskiego odpoczynku. Dziś 3 września 2018 roku rozpoczął się nowy rok szkolny.

Od tego roku nasz placówka wreszcie ma do dyspozycji wielofunkcyjne boisko, przystosowane do gry w siatkówkę, piłkę ręczną i koszykówkę. Powstała także ścieżka zdrowia. Zmodernizowana jest bieżnia sportowa i skocznia. Prace objęły wymianę ogrodzenia, budowę oświetlenia boiska i elementy małej architektury – kosze i ławki. Trwa jeszcze remont drogi prowadzącej do boiska.